sobota, 27 października 2012

aPodcast #2: Książki popularnonaukowe

Pora na drugi odcinek aPodcastu, w którym zgodnie z obietnicą polecam kilka książek o tematyce popularnonaukowej. Materiał mógł się ukazać wcześniej, ale plany pokrzyżował paskudny ból gardła - efekt tego co mamy za oknem. Nie przedłużając zapraszam do słuchania.


 Wziąłem sobie do serca wasze rady. Przede wszystkim wymieniłem mikrofon na nieco droższy lepszy. Oprócz tego wyeliminowałem problem ze stereo (przynajmniej w moich słuchawkach głos nie robi problemów), oraz wydłużyłem nagranie do niemal 10 minut.

Jeżeli praca dała efekt to lajkujcie, polecajcie, subskrybujcie i tak dalej. Oczywiście wyrażajcie też swoje opinie, zarówno o aPodcascie jak i samych książkach, w komentarzach.

6 komentarzy:

  1. A czytałeś może "Jeszcze krótszą historię czasu" Hawkinga? Jeśli tak to co o niej sądzisz? Czy lepsza od pierwowzoru? Bo z tego co czytałem, autor poprawił te rzeczy, w których czytelnicy często mieli problem ze zrozumieniem.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Przez 10 sekund drapałem się po głowie z myślą: "coś takiego czytałem". I rzeczywiście! Jeden z rozdziałów książki "Początek Wszechświata" J. Barrowa zatytułowany jest "Czas - jeszcze krótsza historia". Taka ciekawostka.

      Natomiast "Jeszcze Krótszej Historii Czasu" Hawkinga nie czytałem i z tego co widzę w opiniach - to już trzecia bliźniacza praca tego naukowca. Prawdę mówiąc jestem tą monotematycznością trochę zawiedziony.

      Usuń
  2. Poprzedni podcast/mikrofon posiadał klimat garażowości. Tutaj już tego troszkę brakuje. Nie zrozum mnie źle, ale zdaje się, iż wcześniej skromniej, pieczołowiciej dobierałeś słowa oraz ton głosu. Oczywiście teraz też jest jak najbardziej w porządku. Śmielej, pewniej.Dobrze. Podkład muzyczny niestety na nie, przez cały czas podcastu akurat ten(?) - oj nie. Lekko po 5tej minucie rozstrajał to co słyszałem. Bez melodii w tle łatwiej się skupić (ale może to tylko wina nietrafnego doboru akurat tego dźwięku). 1szy podcast był wysycony obrazem (tematyka tego wymagała), tutaj natomiast bardziej ascetyczny wymiar(także zgodnie z tematyką). Stwierdzam tylko to co najbardziej zauważalne. Wydłużenie podcastu - świetnie.

    OdpowiedzUsuń
  3. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. I właśnie z powodów takich komentarzy jak ten, cieszę się, że na własnym blogu mogę dowolnie zarządzać cenzurą. Żeby nie było, że nie odpowiadam: gwiezdnych pornoli nie będzie.

      Usuń
  4. Książka, dzięki której jako dziecko zachwyciłem się światem nauki to "W poszukiwaniu prawdy. Opowieści o nauce" Eirika Newth.

    Później, najważniejszymi dla mnie książkami popularnonaukowymi zostały "Feynmana wykłady z fizyki" oraz "Samolubny gen" i "Rozplatanie tęczy" Dawkinsa.

    Dzięki za podcast!

    OdpowiedzUsuń